Niemiecki dla dzieci Kinderlieder
Ciekawostki

Niemiecki dla dzieci Kinderlieder

Niemiecki dla dzieci Kinderlieder
4 (80%) 2 votes

Jednym ze sposobów nauczania dzieci języka obcego jest nauka przez zabawę z muzyką. Ponieważ koncentracja dziecka jest o wiele krótsza niż osoby dorosłej warto korzystać z materiałów, które w krótkim czasie (od 3 do 5 minut) przekażą dziecku nowe informacje do przyswojenia.

Jak prowadzić niemiecki dla dzieci? Jedną z możliwości jest słuchanie niemieckich piosenek oraz próba odśpiewania zasłyszanego tekstu. Początkowo będzie to zapewne refren. Ciekawość dzieci jest ogromna warto więc opowiedzieć dzieciom historię do przerabianej piosenki aby pobudzić wyobraźnię.

Kolejnym krokiem może być zachęcenie dzieci do namalowania wydarzeń, postaci lub instrumentów, które biorą udział w utworze i nazwania wybranych elementów po niemiecku. Jedna piosenka daje wiele możliwości do dalszej pracy nad językiem, warto więc dla utrwalenia słownictwa powtarzać słowa w różnych kontekstach.

Tekst piosenki Backe, backe Kuchen

Backe, backe Kuchen,
Der Bäcker hat gerufen.
Wer will guten Kuchen backen,
der muss haben sieben Sachen,

kochtelefonbacken

Eier und Schmalz,
Zucker und Salz,
Milch und Mehl,
Safran macht den Kuchen gehl!
Schieb, schieb in’n Ofen ‚nein.

eiermehlzucker

Poniżej przedstawiamy przykłady niemieckich piosenek dostępnych na youtube, które wykorzystać możecie ucząc dziecka niemieckiego.

Zobacz również

Przeczytaj poprzedni wpis:
Smombie młodzieżowym słowem roku 2015
Smombie młodzieżowym słowem roku 2015 Jugendwort des Jahres

Klamka zapadła, monachijskie jury wybrało młodzieżowe słowo roku 2015. Smombie to twór wyrazowy składający się z dwóch słów: Smartphone…

Mikołajki po niemiecku
Nikolaus Mikołajki po niemiecku

Mikołajki są w Niemczech ważną częścią okresu przedświątecznego. Wieczorem 5.12 przygotowywane są mikołajkowe kozaki z nadzieją, że Mikołaj wypełni…

Zamknij