praca w niemczech
Das Café Blog

Najlepiej wynagradzane zawody w Niemczech

Najlepiej wynagradzane zawody w Niemczech
4.5 (90%) 8 votes

Nauka języków obcych niezaprzeczalnie podnosi kwalifikacje każdego pracownika. Wielu z Was uczy się języka niemieckiego, aby w przyszłości mieć ułatwiony start na niemieckim rynku pracy. Wielu z Was jest jeszcze w trakcie zdobywania wykształcenia i nie do końca wie, w którym kierunku podążać.

Jeżeli potrzebujecie dodatkowego bodźca, dzięki któremu łatwiej będzie Wam wybrać odpowiedni profil uczelni, zapoznajcie się z listą najlepiej wynagradzanych zawodów w Niemczech. Sprawdźcie ile warta jest praca specjalisty u naszych zachodnich sąsiadów.

Lekarze

Ukończenie studiów na uczelni medycznej, odbycie stażu i zdobycie specjalizacji, wynagradzane jest w niemieckich klinikach odpowiednio do wysiłku jaki włożyliście w Waszą karierę lekarską. 80 procent ordynatorów zarabia między 125.000 – 500.000 euro rocznie. Na wysokość wynagrodzenia wpływ będzie miała przede wszystkim specjalizacja, ilość łóżek w danej placówce i ilość pracowników. Opłacalny wśród lekarzy jest równie wysoko staż pracy w danym szpitalu. Im dłuższe zatrudnienie i doświadczenie, tym wyższe zarobki.

Chemicy

Branża chemiczno-farmaceutyczna należy w Niemczech do wysoko opłacalnych. Już w drugim roku zatrudnienia wykwalifikowani chemicy zarabiają około 60.000 EUR rocznie. Po ukończonych studiach doktoranckich wynagrodzenie wzrasta do 70.000 EUR. Również na późniejszym etapie kariery chemicy otrzymują coroczne podwyżki rzędu 3.600 EUR.

Prezesi i członkowie zarządu

To najprawdopodobniej najlepiej zarabiająca grupa w ogóle, choć niezwiązana z żadnym konkretnym wykształceniem. Wpływ na wielkość wynagrodzenia prezesa, dyrektora lub członka zarządu ma wielkość firmy. W przypadku 25 zatrudnionych wypłata prezesa będzie wynosiła średnio 125.000 EUR rocznie. W roku 2013 szef firmy Volkswagen -Martin Winterkorn zarobił 15 milionów euro! Pobory członków zarządu w Volkswagenie wyniosły średnio między 5,9 a 6,4 milionów EUR.

Inżynierzy

Inżynier to deficytowy zawód w Niemczech. Obecnie nieobsadzone jest około 64 tysięcy stanowisk w różnych gałęziach przemysłu. Zarobki roczne inżyniera w branży metalowej i elektrycznej opiewają na około 64.000 EUR rocznie. Stawka ta wzrasta razem z pozycją w firmie. Osoby na stanowiskach kierowniczych mogą spodziewać się dwa razy wyższych rocznych zarobków. Kierownik zakładu zarobił w roku 2014 średnio 121.000 EUR.

topverdiener

Raport StepStone

Specjalista IT

Do najlepiej opłacanych specjalistów w branży IT należy zdecydowanie Security Manager, który pochwalić się może rocznym przychodem w okolicy 81.000 EUR.

Prawnicy

Różnice między zarobkami prawników są olbrzymie, niemniej jest to zawód należący do bardzo dobrze opłacanych. Początkowe zarobki prawników w znanych kancelariach wynoszą od 70.000 do 100.000 EUR rocznie. Coroczne podwyżki, udziały w firmie wpływają na szybki wzrost przychodów prawnika. Już po paru latach pracy w kancelarii średnie płace dochodzą do 200.000 EUR rocznie.

Praca w Niemczech

Jeżeli kończysz politechnikę, stajesz się specjalistą w swojej dziedzinie i władasz dobrze językiem niemieckim drzwi na międzynarodowym rynku pracy stoją przed Tobą otworem. Jeżeli kończysz/zaczynasz kierunek humanistyczny i nie do końca wiesz, w którą stronę Twoja kariera ma się rozwijać, pamiętaj, że zawsze możesz zostać dyrektorem lub prezesem. Droga na sam szczyt będzie trwała długo, ale jest możliwa. Powodzenia.

Źródło: monster.de

Zobacz również

Przeczytaj poprzedni wpis:
strona bierna vorgangspassiv
Przepis po niemiecku Strona bierna Vorgangspassiv

Często pytacie nas, jak poprawnie napisać przepis po niemiecku w stronie biernej. Zanim przedstawię Wam gotową odpowiedź, chciałabym abyście…

share week 2016
Share Week 2016

Autorzy polecają autorów - Share Week 2016 - akcja prowadzona przez Andrzeja Tucholskiego polegająca na rozpowszechnianiu wartościowych treści wartościowych…

Zamknij