share week 2016
Das Café Blog

Share Week 2016

Share Week 2016
5 (100%) 8 votes

Autorzy polecają autorów – Share Week 2016 – akcja prowadzona przez Andrzeja Tucholskiego polegająca na rozpowszechnianiu wartościowych treści wartościowych autorów.

Jestem zachwycona pomysłem Andrzeja. W akcji biorę udział po raz pierwszy – strona niemiecki.nauka-jezyka-online obchodzi w marcu pierwsze urodziny. Z tej okazji postanowiłam zrobić coś wyjątkowego, a akcja Share Week 2016 właśnie taka jest. Czytam inne blogi, podziwiam innych autorów za ich profesjonalizm, konsekwencję w działaniu i nieustającą motywację w tworzeniu. Chcę podzielić się z Wami blogami, które regularnie odwiedzam i polecam.

Zasady Share Week 2016

1. Na swoim blogu lub kanale wideo publikujesz materiał, w którym polecasz innych autorów (blogerzy – blogerów a youtuberzy – youtuberów)

2. Kryterium jest JAKOŚĆ i WAŻNOŚĆ danego autora w Twoim życiu (zasięgi, popularność itp – tym razem nieistotne)

3. Link do swojego materiału blogowego wrzucasz do komentarzy POD TYM WPISEM a link do materiału video wrzucasz do komentarzy POD TYM FILMEM

4. Swoje polecenia przepisujesz do ODPOWIEDNIEGO FORMULARZA (formularz ma tylko trzy miejsca, więc musisz wybrać najważniejsze)

5. Dajesz znać poleconym osobom, że je lubisz i dobrze się bawicie 🙂


LUBIĘ i POLECAM – kolejność stron przypadkowa

 

deutschfansAutorką strony deutschfans.com jest germanistka i tłumaczka – Anna Kania. Strona prowadzona jest w języku niemieckim, co w moich oczach jest jej dodatkowym plusem. Przejrzystość treści, kolory i szablon to jej kolejne atuty. Regularnie czytam wpisy na blogu, w których autorka świetnie tłumaczy zawiłości języka niemieckiego, ilustruje ważne i powszechnie uważane za trudne zagadnienia gramatyczne. Polecam uczącym się języka niemieckiego, zajrzyjcie do działu z wypracowaniami – teksty świetnie nadają się dla maturzystów, zdających ustny język niemiecki.

 

LTS

Zwiedzanie Nowego Jorku pozostaje póki co w sferze moich marzeń. Na wirtualny spacer po tym bajecznym mieście udaję się dzięki stronie Magdaleny Muszyńskiej-Chafitz. Strona littletownshoes.com to zapiski o życiu w Nowym Jorku- jak pisze autorka bloga. Ja powiem, że strona LTS oferuje o wiele więcej. To dowód, że warto inwestować w swoje pasje, że jeżeli istnieją granice, to tylko w naszej głowie. Ta strona to setki pięknych i autentycznych zdjęć, cenne wskazówki dla turystów, ale i obalanie amerykańskich stereotypów. Jeżeli chcecie zwiedzić, pracować, mieszkać w Nowym Jorku odpowiedzi na nurtujące Was pytania znajdziecie właśnie tam.

 

createyourhealth

Blog createyourhealth.pl obchodził ostatnio swoje pierwsze urodziny. Efekty całorocznej pracy widoczne są  gołym okiem. Wpisy poświęcone rozwojowi osobistemu, wskazówki dla tych, którzy odnaleźli siebie jednak brak im wewnętrznej równowagi, kopniaki motywacyjne dla tych, którzy ćwiczyć by chcieli, ale jakoś nie mogą się zebrać. Autorka bloga createyourhealth- psycholog i przyszła terapeutka uchyla nam rąbka tajemnicy i odpowiada na wszystko co chcielibyście wiedzieć o psychoterapii, ale baliście się zapytać. Polecam!

 

Zobacz również

Przeczytaj poprzedni wpis:
niemieckie imiona
Niemieckie imiona

Szukasz niemieckich imion dla chłopców i dziewczynek? Tutaj znajdziesz listę najbardziej popularnych niemieckich imion męskich i żeńskich. Od 1977…

die schreckliche deutsche sprache
Wywiad z Marco Rösler autorem książki Die Schreckliche Deutsche Sprache

Marzenie wielu uczących się języka niemieckiego w końcu zostało spełnione. Autentyczny akcent, aktualne słownictwo, ciekawostki językowe przedstawione w łatwo…

Zamknij