niemiecki na swiecie
Niemiecki

Polska numerem 1 na świecie pod względem uczących się języka niemieckiego

Polska numerem 1 na świecie pod względem uczących się języka niemieckiego
4.7 (93.33%) 3 votes

Z ostatnich badań* przeprowadzonych przez stowarzyszenie Netzwerk Deutsch jasno wynika, że liderem pod względem uczących się języka niemieckiego jest Polska. Według najnowszych badań liczba uczących się niemieckiego na całym świecie wynosi 15,4 miliona.

Większość bo aż 9,4 miliona osób uczy się języka niemieckiego w Europie. Badania liczby uczniów niemieckiego przeprowadzane są od 1985 roku co pięć lat.

Język niemiecki króluje tutaj

W żadnym innym kraju na świecie nie znajdziedzie tylu uczniów języka niemieckiego, co w Polsce. Jest nas łącznie około 2,3 miliona, z czego 94% to uczniowie, 4% studenci a 2% to osoby dorosłe uzące się na kursach.

USA

Mimo iż liczba uczących się języka niemieckiego w Stanach Zjednoczonych nie jest powalająca i wynosi około 499.846 język niemiecki jest tu trzecim najpopularniejszym językiem obcym w szkołach jak i sektroach szkolnictwa wyższego.

Dla porównania języka hiszpańskiego uczy się tutaj 6,5 milona osób, języka francuskiego aż 1,3 miliona.

Chiny

Język niemiecki przybiera w Chinach na znaczeniu, a liczba uczniów języka niemieckiego systematycznie wzrasta. Jest to związane z jednej strony z ciągłym wzrostem gospodarczym państwa a co za tym idzie ze zwiększeniem środków na oświatę, z drugiej strony z chinską tradycją, w której edukacja ma bardzo wysoki priorytet. Liczba uczniów według statystyk z roku 2015 wyniosła 117.487. Warto wspomnieć, że w Chinach język niemiecki uważany jest za najważniejszy język nieanglojęzyczny.

Rosja

Nauka języka obcego nie jest w Rosji obowiązkowa. Około 8-9% rosyjskich uczniów uczy się języka niemieckiego, z czego 73% w szkołach i 26% w szkolnictwie wyższym.

Lista najlepszych szkół językowych:

*Link do pełnego raportu:

Zobacz również

Przeczytaj poprzedni wpis:
niemiecki klient
Niemiecki klient – jak zdobyć jego serce

Niemiecki rynek zbytu budzi nieustające zainteresowanie polskich małych, średnich i dużych przedsiębiorstw. Większość istniejących polskich firm produkcyjnych i handlowych…

rozmowa kwalifikacyjna po niemiecku
Pytania na rozmowie kwalifikacyjnej po niemiecku

Skoro trafiliście tutaj znaczy, że przed wami kolejny etap pogłębiania nauki języka niemieckiego, tym razem w aspekcie przyszłej kariery.…

Zamknij