postcard-560719_640
Rozmówki po Niemiecku

Jak zapytać o adres po niemiecku?

Pytanie o adres po niemiecku pojawić się może przy ustalaniu danych personalnych osoby i może przydać się w wielu sytuacjach: na poczcie, przy ustalaniu danych podczas stłuczki samochodowej, przy ustalaniu danych do wysyłki towaru, przy podawaniu danych w urzędzie meldunkowym, przy wystawianiu faktury. Warto zapoznać się z różnymi formami pytania o adres zamieszkania i odpowiedziami na nie.

Jak zapytać o miejsce zamieszkania po niemiecku? Najczęściej używane pytania o adres po niemiecku to np.: Wo wohnen Sie? -Gdzie Pan/Pani/Państwo mieszka? Wo wohnst du? - Gdzie mieszkasz? Wie ist deine/Ihre Adresse? - Jaki jest Twój/Państwa adres. Wo sind Sie gemeldet? - Gdzie Pan jest zameldowany? die Wohnsitzadresse - miejsce zamieszkania die Wohnadresse - miejsce zamieszkania die Anschrift - adres die Empfängeradresse - adres odbiorcy die Zieladresse - adres docelowy die Firmenadresse - adres firmowy Meine Adresse ist ___. - Mój adres to ___. Ich wohne in __. - Mieszkam w __. Die Adresse ist/lautet __. - Adres brzmi __. Meine Anschrift ist __. - Mój adres to ___. Ich wohne in Berlin in der Humboldt Straße. Mieszkam w Berlinie na ulicy Humboldta.  

Zobacz również

Brak komentarzy

Odpowiedz

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Przeczytaj poprzedni wpis:
girl-518517_640
Skróty w SMSach po niemiecku SMS Abkürzungen

Może mieliście już okazję otrzymać SMS od niemieckiego znajomego i zastanawialiście się co też dana osoba ma na myśli…

check-42926_640
Kiedy używamy so viel, a kiedy soviel?

Soviel czy so viel? Jeżeli zastanawialiście się, która forma jest poprawna mamy dla was odpowiedź: poprawne są obie formy,…

Zamknij